PIC17C44T-33/L Microchip Technology IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PLCC
Интегральные схемы (ИС) 44-LCC (J-Lead)
Номер производителя:
PIC17C44T-33/L
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PLCC
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
UART/USART
Core Processor :
PIC
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
EEPROM Size :
Number of I/O :
33
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
44-LCC (J-Lead)
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Part Status :
Obsolete
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
16KB (8K x 16)
Program Memory Type :
OTP
RAM Size :
454 x 8
Series :
PIC® 17C
Speed :
33MHz
Supplier Device Package :
44-PLCC (16.59x16.59)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5 V ~ 6 V
в наличии
18,402
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC17C44T-33/L более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC17C44T-33/L Особенности
PIC17C44T-33/L is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually -, the maximum EEPROM size can reach -, and its best working temperature is 0°C ~ 70°C (TA), the size is 44-LCC (J-Lead), and Tape & Reel (TR) is its most common packaging method , the storage type is OTP, which belongs to the PIC® 17C series, and has the speed of 33MHz, using 44-PLCC (16.59x16.59).