PIC17C752T-16/L Microchip Technology IC MCU 8BIT 16KB OTP 68PLCC
Интегральные схемы (ИС) 68-LCC (J-Lead)
Номер производителя:
PIC17C752T-16/L
Описание:
IC MCU 8BIT 16KB OTP 68PLCC
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 12x10b
EEPROM Size :
Number of I/O :
50
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
68-LCC (J-Lead)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Speed :
16MHz
Supplier Device Package :
68-PLCC (24.23x24.23)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5 V ~ 5.5 V
в наличии
50,406
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC17C752T-16/L более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC17C752T-16/L Особенности
PIC17C752T-16/L is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 12x10b, the maximum EEPROM size can reach -, and its best working temperature is 0°C ~ 70°C (TA), the size is 68-LCC (J-Lead), and Tape & Reel (TR) is its most common packaging method , the storage type is OTP, which belongs to the PIC® 17C series, and has the speed of 16MHz, using 68-PLCC (24.23x24.23).