PIC17C752T-33I/PT Microchip Technology IC MCU 8BIT 16KB OTP 64TQFP
Интегральные схемы (ИС) 64-TQFP
Номер производителя:
PIC17C752T-33I/PT
Описание:
IC MCU 8BIT 16KB OTP 64TQFP
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 12x10b
EEPROM Size :
Number of I/O :
50
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
64-TQFP
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Speed :
33MHz
Supplier Device Package :
64-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5 V ~ 5.5 V
в наличии
57,280
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC17C752T-33I/PT более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC17C752T-33I/PT Особенности
PIC17C752T-33I/PT is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 12x10b, the maximum EEPROM size can reach -, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 64-TQFP, and Tape & Reel (TR) is its most common packaging method , the storage type is OTP, which belongs to the PIC® 17C series, and has the speed of 33MHz, using 64-TQFP (10x10).