PIC18F25K50-I/SO Microchip Technology IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC
Интегральные схемы (ИС) 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Номер производителя:
PIC18F25K50-I/SO
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART, USB
Core Processor :
PIC
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
A/D 14x10b
EEPROM Size :
256 x 8
Number of I/O :
25
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging :
Tube
Part Status :
Active
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (16K x 16)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
2K x 8
Series :
PIC® XLP™ 18K
Speed :
48MHz
Supplier Device Package :
28-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.3 V ~ 5.5 V
в наличии
35,725
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC18F25K50-I/SO более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC18F25K50-I/SO Особенности
PIC18F25K50-I/SO is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, SPI, UART/USART, USB, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 14x10b, the maximum EEPROM size can reach 256 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width), and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® XLP™ 18K series, and has the speed of 48MHz, using 28-SOIC.