PIC18F45K20-I/PT Microchip Technology IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP
Интегральные схемы (ИС) 44-TQFP
Номер производителя:
PIC18F45K20-I/PT
Описание:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 14x10b
EEPROM Size :
256 x 8
Number of I/O :
35
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-TQFP
Packaging :
Tray
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (16K x 16)
RAM Size :
1.5K x 8
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
44-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8 V ~ 3.6 V
в наличии
18,819
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC18F45K20-I/PT более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC18F45K20-I/PT Особенности
PIC18F45K20-I/PT is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 14x10b, the maximum EEPROM size can reach 256 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 44-TQFP, and Tray is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® XLP™ 18K series, and has the speed of 64MHz, using 44-TQFP (10x10).