PIC18LF1220-I/P Microchip Technology IC MCU 8BIT 4KB FLASH 18DIP
Интегральные схемы (ИС) 18-DIP (0.300", 7.62mm)
Номер производителя:
PIC18LF1220-I/P
Описание:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 18DIP
Connectivity :
UART/USART
Data Converters :
A/D 7x10b
EEPROM Size :
256 x 8
Number of I/O :
16
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
18-DIP (0.300", 7.62mm)
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
4KB (2K x 16)
RAM Size :
256 x 8
Series :
PIC® 18F
Speed :
40MHz
Supplier Device Package :
18-PDIP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2 V ~ 5.5 V
в наличии
27,781
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC18LF1220-I/P более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC18LF1220-I/P Особенности
PIC18LF1220-I/P is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 7x10b, the maximum EEPROM size can reach 256 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 18-DIP (0.300", 7.62mm), and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® 18F series, and has the speed of 40MHz, using 18-PDIP.