PIC18LF25K22-I/SS Microchip Technology IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP
Интегральные схемы (ИС) 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Номер производителя:
PIC18LF25K22-I/SS
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
I²C, SPI, UART/USART
Core Processor :
PIC
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
A/D 19x10b
EEPROM Size :
256 x 8
Number of I/O :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging :
Tube
Part Status :
Active
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (16K x 16)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
1.5K x 8
Series :
PIC® XLP™ 18K
Speed :
64MHz
Supplier Device Package :
28-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8 V ~ 3.6 V
в наличии
57,450
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC18LF25K22-I/SS более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC18LF25K22-I/SS Особенности
PIC18LF25K22-I/SS is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually A/D 19x10b, the maximum EEPROM size can reach 256 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width), and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® XLP™ 18K series, and has the speed of 64MHz, using 28-SSOP.