PIC24F16KA101T-I/SO Microchip Technology IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SOIC
Интегральные схемы (ИС) 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Номер производителя:
PIC24F16KA101T-I/SO
Описание:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SOIC
Connectivity :
I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Data Converters :
A/D 9x10b
Number of I/O :
18
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Part Status :
Obsolete
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
16KB (5.5K x 24)
RAM Size :
1.5K x 8
Series :
PIC® XLP™ 24F
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
20-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8 V ~ 3.6 V
в наличии
35,840
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить PIC24F16KA101T-I/SO более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
PIC24F16KA101T-I/SO is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, IrDA, SPI, UART/USART, it belongs to PIC, the core size is up to 16-Bit, the data conversion type is usually A/D 9x10b, the maximum EEPROM size can reach 512 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), and Tape & Reel (TR) is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the PIC® XLP™ 24F series, and has the speed of 32MHz, using 20-SOIC.