PTGL07ARR47M1B51B0 Murata Electronics North America PTC RESET FUSE 0.47OHM DISC
Защита цепи     Radial, Disc
Номер производителя:
PTGL07ARR47M1B51B0
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
PTC RESET FUSE 0.47OHM DISC
Состояние RoHs:
Current - Hold (Ih) (Max) :
705mA
Current - Max :
5A
Current - Trip (It) :
1.31A
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
Radial, Disc
Packaging :
Part Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
470 mOhms
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
Series :
POSISTOR®, PTGL
Size / Dimension :
0.295" Dia x 0.138" T (7.50mm x 3.50mm)
Thickness (Max) :
Time to Trip :
Type :
Ceramic
Voltage - Max :
16V