NRF24LE1-F16Q48-T Nordic Semiconductor ASA IC RF TXRX+MCU ISM>1GHZ 48-VFQFN
RF / IF и RFID 48-VFQFN Exposed Pad
Номер производителя:
NRF24LE1-F16Q48-T
Описание:
IC RF TXRX+MCU ISM>1GHZ 48-VFQFN
Current - Receiving :
12.4mA ~ 13.3mA
Current - Transmitting :
6.8mA ~ 11.1mA
Frequency :
2.4GHz
GPIO :
31
Memory Size :
16kB Flash, 1kB SRAM
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
48-VFQFN Exposed Pad
RF Family/Standard :
General ISM > 1GHZ
Serial Interfaces :
I²C, JTAG, SPI, UART
Voltage - Supply :
1.9 V ~ 3.6 V
в наличии
32,038
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить NRF24LE1-F16Q48-T более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
NRF24LE1-F16Q48-T Особенности
NRF24LE1-F16Q48-T is produced by Nordic Semiconductor ASA, belongs to Микросхемы RF Transceiver, in addition , its frequency is 2.4GHz, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C, the size is 48-VFQFN Exposed Pad, and Tray is its most common packaging method, which belongs to the - series, 1.9 V ~ 3.6 V is the most suitable voltage.