STM32L051K6U6 STMicroelectronics IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32UFQFPN
Интегральные схемы (ИС) 32-UFQFN Exposed Pad
Номер производителя:
STM32L051K6U6
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 32UFQFPN
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Core Processor :
ARM® Cortex®-M0+
Core Size :
32-Bit
Data Converters :
A/D 10x12b
EEPROM Size :
2K x 8
Number of I/O :
27
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
32-UFQFN Exposed Pad
Packaging :
Tray
Part Status :
Active
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
32KB (32K x 8)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
8K x 8
Series :
STM32L0
Speed :
32MHz
Supplier Device Package :
32-UFQFPN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.65 V ~ 3.6 V
в наличии
43,486
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить STM32L051K6U6 более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
STM32L051K6U6 Особенности
STM32L051K6U6 is produced by STMicroelectronics, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes I²C, IrDA, SPI, UART/USART, it belongs to ARM® Cortex®-M0+, the core size is up to 32-Bit, the data conversion type is usually A/D 10x12b, the maximum EEPROM size can reach 2K x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 32-UFQFN Exposed Pad, and Tray is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the STM32L0 series, and has the speed of 32MHz, using 32-UFQFPN (5x5).