LM5100CMY/NOPB Texas Instruments IC DVR HALF-BRIDGE HV 8-EMSOP
Интегральные схемы (ИС)     8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Номер производителя:
LM5100CMY/NOPB
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC DVR HALF-BRIDGE HV 8-EMSOP
Состояние RoHs:
Channel Type :
Independent
Current - Peak Output (Source, Sink) :
1A, 1A
Driven Configuration :
Half-Bridge
Gate Type :
N-Channel MOSFET
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
118V
Input Type :
Non-Inverting
Logic Voltage - VIL, VIH :
2.3V, -
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Drivers :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Part Status :
Obsolete
Rise / Fall Time (Typ) :
990ns, 715ns
Series :
Supplier Device Package :
8-MSOP-EP
Voltage - Supply :
9 V ~ 14 V
в наличии
44,288
Unit Price:
Свяжитесь с нами Предложение
LM5100CMY/NOPB Особенности
LM5100CMY/NOPB is produced by Texas Instruments, belongs to PMIC - драйверы Gate, and its best working temperature is -40°C ~ 125°C (TJ), the size is 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad, and Tape & Reel (TR) is its most common packaging method, which belongs to the - series, using 8-MSOP-EP, 9 V ~ 14 V is the most suitable voltage.
LM5100CMY/NOPB производства Texas Instruments можно приобрести на сайте CHIPMLCC.
Здесь вы можете найти различные виды электронных деталей от ведущих производителей мира.
LM5100CMY/NOPB компании CHIPMLCC прошел строгий контроль качества и соответствует всем требованиям.
Статус запасов, отмеченный на CHIPMLCC, предназначен только для справки.
LM5100CMY/NOPB FAQ
1. What is the maximum operating temperature of the LM5100CMY/NOPB?
The LM5100CMY/NOPB has a maximum operating temperature of 125°C.
2. What is the input voltage range of the LM5100CMY/NOPB?
The LM5100CMY/NOPB has an input voltage range of 4.5V to 75V.
3. What is the typical turn-on time of the LM5100CMY/NOPB?
The typical turn-on time of the LM5100CMY/NOPB is 40ns.
4. What is the maximum duty cycle of the LM5100CMY/NOPB?
The maximum duty cycle of the LM5100CMY/NOPB is 100%.
5. What is the maximum output current of the LM5100CMY/NOPB?
The maximum output current of the LM5100CMY/NOPB is 1A.
6. What is the quiescent current of the LM5100CMY/NOPB?
The quiescent current of the LM5100CMY/NOPB is 1.7mA.
7. What is the under-voltage lockout (UVLO) threshold of the LM5100CMY/NOPB?
The under-voltage lockout (UVLO) threshold of the LM5100CMY/NOPB is 3.3V.
8. What is the maximum junction temperature of the LM5100CMY/NOPB?
The maximum junction temperature of the LM5100CMY/NOPB is 150°C.
9. What is the package type of the LM5100CMY/NOPB?
The LM5100CMY/NOPB is available in a 10-pin WSON package.
10. What is the recommended input bypass capacitor for the LM5100CMY/NOPB?
The recommended input bypass capacitor for the LM5100CMY/NOPB is 10μF.