TC1167128F133HLADFXUMA1 Infineon Technologies IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP
Интегральные схемы (ИС) 176-LQFP
Номер производителя:
TC1167128F133HLADFXUMA1
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
ASC, CAN, EBI/EMI, MLI, MSC, SSC
Core Processor :
TriCore™
Core Size :
32-Bit
Data Converters :
A/D 32x12b
EEPROM Size :
Number of I/O :
88
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type :
External
Package / Case :
176-LQFP
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Part Status :
Obsolete
Peripherals :
DMA, POR, WDT
Program Memory Size :
1MB (1M x 8)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
128K x 8
Series :
TC116x
Speed :
133MHz
Supplier Device Package :
176-LQFP (24x24)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.42 V ~ 1.58 V
в наличии
16,091
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить TC1167128F133HLADFXUMA1 более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
TC1167128F133HLADFXUMA1 is produced by Infineon Technologies, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes ASC, CAN, EBI/EMI, MLI, MSC, SSC, it belongs to TriCore™, the core size is up to 32-Bit, the data conversion type is usually A/D 32x12b, the maximum EEPROM size can reach -, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C (TA), the size is 176-LQFP, and Tape & Reel (TR) is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the TC116x series, and has the speed of 133MHz, using 176-LQFP (24x24).