AT90S1200-12SI Microchip Technology IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20SOIC
Интегральные схемы (ИС) 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Номер производителя:
AT90S1200-12SI
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20SOIC
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Connectivity :
SPI
Core Processor :
AVR
Core Size :
8-Bit
Data Converters :
EEPROM Size :
64 x 8
Number of I/O :
15
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging :
Tube
Part Status :
Obsolete
Peripherals :
POR, WDT
Program Memory Size :
1KB (512 x 16)
Program Memory Type :
Flash
RAM Size :
Series :
AVR® 90S
Speed :
12MHz
Supplier Device Package :
20-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4 V ~ 6 V
в наличии
28,110
Unit Price:
Свяжитесь с нами
Предложение
ChipIc имеет уникальный источник поставок. Мы можем предложить AT90S1200-12SI более
конкурентоспособную цену для наших клиентов. Вы можете насладиться нашим лучшим
AT90S1200-12SI Особенности
AT90S1200-12SI is produced by Microchip Technology, belongs to Встроенные микроконтроллеры, the type of connection includes SPI, it belongs to AVR, the core size is up to 8-Bit, the data conversion type is usually -, the maximum EEPROM size can reach 64 x 8, and its best working temperature is -40°C ~ 85°C, the size is 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), and Tube is its most common packaging method , the storage type is Flash, which belongs to the AVR® 90S series, and has the speed of 12MHz, using 20-SOIC.