10075024-F01-03LF Amphenol FCI MINITEK UNSHRD HDR VERT
Соединители, межсоединения
Номер производителя:
10075024-F01-03LF
Производитель:
Описание:
MINITEK UNSHRD HDR VERT
Состояние RoHs:
Connector Type :
Header
Contact Finish - Mating :
Gold
Contact Finish - Post :
Tin
Contact Finish Thickness - Mating :
Flash
Contact Length - Mating :
0.157" (4.00mm)
Contact Length - Post :
0.079" (2.00mm)
Contact Material :
Copper Alloy
Contact Shape :
Square
Contact Type :
Male Pin
Current Rating :
2A (AC/DC)
Fastening Type :
Push-Pull
Features :
Ingress Protection :
Insulation Color :
Black
Insulation Height :
0.059" (1.50mm)
Insulation Material :
Thermoplastic
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
Overall Contact Length :
0.295" (7.49mm)
Packaging :
Bulk
Part Status :
Active
Pitch - Mating :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating :
0.079" (2.00mm)
Series :
Minitek®
Shrouding :
Unshrouded
Style :
Board to Board or Cable
Termination :
Solder
Voltage Rating :
200V (AC/DC)
в наличии
58,772
Unit Price:
Свяжитесь с нами Предложение
10075024-F01-03LF Особенности
10075024-F01-03LF производства Amphenol FCI можно приобрести на сайте CHIPMLCC.
Здесь вы можете найти различные виды электронных деталей от ведущих производителей мира.
Статус запасов, отмеченный на CHIPMLCC, предназначен только для справки.
Акции: Быстрая проверка котировок
Минимальный заказ: 1
  • Contact Us:chen_hx1688@hotmail.com
  • Немедленный срок доставки:в течение 24 часов-72 часов.
 Contains "1007" series products