AQ125A101FAJME AVX Corporation CAP CER 100PF 50V 0505
Конденсаторы 0505 (1313 Metric)
Номер производителя:
AQ125A101FAJME
Производитель:
Категория продукции:
Описание:
CAP CER 100PF 50V 0505
Состояние RoHs:
Таблицы данных:
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
100pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Part Status :
Active
Ratings :
Series :
AQ
Size / Dimension :
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Temperature Coefficient :
A
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V